DIN GATA, DIN FEST, DIN RÖST, DITT VAL .



SCENER

Roadrunner Rock @ 01 BILDELAR

12:20 Nilles
13:15 Carlos Atlantis
14:10 Purple Jade
15:05 Huanastone
16:00 Low key birds
16:55 Nova Blast
17:50 The Mexican Border
18:45 State of Droids
19:40 5 Wheel Drive
20:35 Vanquisher
21:30 Jämmerdal
22:25 Mother Mersy
23:20 THUNGUR

Silk Screen Cinema @ 02 SCREEN TRYCK

18:00 Privat Filmer av Malmö, 50, 60, 70-tals
19:00 Håll till Vänster - Råfilm
19:10 Vet ni? Gentrifiering? - Råfilm
19:25 Rollin Stone Blues by Gang Wolf Lightnin' - Jakob Sahlström
19:30 I am a boxer - Syed Daniyel Shah
20:00 Portrait av ett hus - Birgitta Kontros
20:30 Håll till Vänster - Råfilm
20:35 Vet ni? Gentrifiering? - Råfilm
21:00 I am a boxer - Syed Daniyel Shah
21:20 Lovely Daughter by Majken - Amanda Davies
21:30 Lingonnatten - Erica Elfström
22:00 Filmer - Henrik Möller
22:30 Privat Filmer av Malmö, 50, 60, 70-tals

Torget @ 03 FÄRGGROSSISTEN

12:00 Al mashari Band
13:00 Megs Hoops
14:00 Klimat Kapellet
14:45 Anton Pettersson
16:00 Kentz
17:00 Günther Bluesband
18:00 No Suits In Miami
19:00 Al mashari Band
20:00 Benedict Firemonkey
21:00 nude party!
22:00 Vet Hut
23:00 Pap & Emblem

Gurjy Theatre @ 04 GURJY GARAGE

14:00 VÅGA
15:00 The Swedish Fix
16:00 Teater Erató, “Brev från kvinnan i tavlan”
17:00 Camilla Jonasson
18:00 Jan-Erik Sääf
19:00 Dr Love Guru
20:00 Emil Ybe

Någon Jävla Ordning @ 05 BAGARBODEN

DJs med Sophie från Sudorosa Sound, Rockadelika, Popkatten, Lesbiska Lobbyn.
Talk Show med Malin Björk, Momodou Jallow, Sara Svensson, Showan Shattak & Mirjam Katzin
21:00 Kvinnliga situationen
22:00 Kalevi
23:00 Ebrain

TV.FEH @ 06 BRANTVIKS

15:00 Andyboy aka Laundyboyz
16:00 Yung Mirko
17:00 Oracle aka VAPOURGOD
18:00 Dj Swedbank
19:00 Moose Dawa
20:00 Sacred Grove
21:00 W I F I
22:00 Maxi
23:00 Snövit

Underground Explosion @ 07 AL AMILI CAR WASH

12.15 Venus Mind
13:15 Hazy Blue
14:15 Illvillig
15:15 Neu Drone
16:15 Dead Gärdestads
17:15 Public Servant
18:15 Violent Shout!
19:15 3 Zvuka Budućnosti
20:15 atatlas
21:15 Pets or Food
10:15 Buttbrain
23:15 Haidouk

Fauna & Radio Ystadsgatan @ 08 VÄSTANFÖRS

12:00 FAUNA vs Radio Ystadgatan
15:00 U?
16:20 VD?
17:40 Strömberg
19:00 Raj El Rej
20:20 DJ Samson
21:40 C?

Anubis @ 09 VW MEKANIK

12:00 Miss Sandy
14:00 baahaamaas
16:00 MAMA
18:00 Dragoș
20:00 Naitre
22:00 Anubis Takeover

Plan A @ 10 PLAN B

Sudakistan
Dream Phases
The Blank Tapes
Melby
Moon Coven
The Presolar Sands
Beachtape
Kübler Ross
The OhNos
Arre Arre

Million Vibes @ 13 BRYGGA TJUSEX

12:00 Phantom
12:45 Soulrebel
13:30 Daddy Ferma
14:15 Belly
15:00 Foundation Sound
15:45 Phantom
16:30 Dubfiction Sound
17:15 Soulrebel
18:00 Foundation Sound
18:45 Daddy Ferma
19:30 Dubfiction Sound
20:15 Belly
21:00 Soulrebel
21:30 Foundation Sound
22:00 Dubfiction Sound
22:30 Phantom
23:00 Dubplates only! MV,F&B

Deng Deng HiFi @ 15 AMANDUS

18:00 Deng Deng Hifi med;
Brother Dan
Miss A
Singer D
Jana
King Ital
Dan I Locks
& Chris Michael

Øka DnB @ 17JÄRNVÄG

12:00 Øka DnB med;
Audiopat
Funky Tuna
Audiofields
podzim
STRSR
Kungling

Moment xxii @ 18 RESTORATION

12:00 MOMENT XXII med;
Big Belly ft MXXII & vänner.
P.Screw & A-Wax
Makks, Big Belly & Eka
BAC NINI
Back 2 Back

KCFU Afrokarib @ 19 LÖNNGÅRDENS VÅRD

12:00 KCFU med;
Dj Sim
Señor Dia y Noche - Salsa Mania
Dj Bobo Karim
Dj Spitting Fire
Afrojam
Flavor Boss
Out of Africa

Fatwabyrån @ 20 AL HUDA

12:00 Fatwabyrån med;
Al Huda Moske
Al Mashari Band

Rainbow Family @ 21 VÄXTVERKET

12:00 Växtverket med;
Familj Ödling
Hjärt Målning
Rainbow Healing
Slack Lining
Drum Jamming

Underverket @ 22 UNDERET

13:00 Grand Fiesta
14:00 Damali Young
15:00 BRA - Bornemark, Rubenson, Annellsson
16:00 Maria och Pontus
17:00 Bells Fell Silent
18:00 Old Lost John
19:00 Rick Titrö
20:00Leadfoot Tea
21:00 Estrid Nyman
22:00 Ida Vida
23:00 Linus Jackson

Könst & Graffiti Vägg @ 23 BAGERI VÄG

12:00 Konst vägg med;
Spaceism
Streetcorner
m.fl.

Teckmantel @ 27 BOSNISKA KÖK

12:00 Teckmantel med;
LOGDANS
VOLVO
TRÄSKO
GUITARRIFFS
DISCO
RAGGARÖL
KNÄTOFFS
HOUSE
PETER HULTQVIST

MAFF & ABF @ 28 TEATER AUGUSTEN

16:00 Hopsnackat

Witches & Nothingness @ 29 FÖRDÄRVET

17:00 The Gathering of the Elements
17:30 Astrology Office / Fake Healing
17:50 Borta Med Vinden
18:30 Mjölk
19:20 Mermaid of the Hypersea
20:15 Team Basic Witches Giveaway
21:00 Which Witch Are You?
21:30 Enchantments a la Sparkle
22:00 Borta Med Vinden
22:30 Creatures Crying
23:00 POIZON_SW3

INTERAKTIV GOOGLE MAP